7.20.2015

Manav Mustafa Balık Restaurant Kundu

 Antalya Gezisi 

 Antalya seyahatinin unutulmaz bir anısına imza atan Manav Mustafa Balık Restoranı :) ... Kundu bölgesinde çok güzel teknede balık yiyebileceğiniz salaş yerler var dediler görelim dedik ... İsmini duyduğumda Manav kelimesine takılmadım, bir şöyle manavdan balıkçı olur mu demedim değil tabi :) ... Karşımızda beliren manzara, çevresi her ne kadar  ahım şahım olmasa da hoşumuza gitti ... Arabalar otoparkta bırakılıyor, resimde ki genç bayanın kullandığı salaş :) motorla karşıya tekneye geçiliyor... Tekneye inmeye binmeye bayılan bizim iki tek çok keyifleniyor. Resimde gördüğümüz diğer bayan da yanımızda ki kaptanın ablası. O da yemeklerden ve hesaplardan sorumlu... Buraya akşam saatlerinde gelinmeli zira balık demek keyifli uzun saatler demekse masada geçirilecek, Antalya'da bu akşam saatlerinde daha rahat oluyor bir nebze... Hani çok hoşumuza gider telaffuzu da yaşaması da, salaş mekanlar... Burayı gördükten sonra şöyle düşündüm. Salaş kelimesinin anlam bulduğu mekan gerçekten burası :). Bizim salaş diye önceden gittiğimiz yerler üzgünüm ki bizi kandırmışlar. :))))  Bence böyle bir deneyim mutlaka yaşanmalı. Her şey ciddi anlamda dökülüyor :) Resimde görülen pembeli bey kızların babası. Servis yapma görevini O'na vermişler. Ama ne servis ... Bir aile işletmesi. Kızlar ve babaları, burada yaşıyor ve burada çalışıyorlar... Teknede olmak keyifli evet ama maalesef temizlik anlamında sınıfta kaldılar... Oysa o kadar keyifli bir yer ki... Tabi biz her zaman ki gibi olaya, bu da bir deneyim, bu da bir değişiklik,bunu da bir yaşayalım görelim diye baktığımız ve yaşadıklarımıza tebessümle hatta bazen kahkahalarla  tepki verdiğimiz için keyifli geçti... Akşam olmak üzere ve biz siparişlerimizi verdik, artık lezzetlere :) geçebilirim sanırım... Hemen karşısında Madran Palace Hotel var.
Oradan da başka bir yazımda bahsedeceğim sizlere. Akşam oldukça manzara keyifleniyor... Seçimimiz deniz levreği. Mangal da onlar pişerken masamız yavaş yavaş donanıyor... Tozlarla dolu tabaklarımızı temizledik, bardaklarımızı sildik :) gelen lezzetli kavunumuzdan da tozları temizleyip minnak sinekleri kovduk :)))) Salataya sözüm yok, gerçekten ortama da masaya da damağımıza da uydu... Şakşukayı da başarılı buldum. Acısı yerinde, tadı tuzu kararındaydı... Milli içeceğimiz :) tüm keyifli sofraların, dost muhabbetlerinin baş tacı. Kararında içildiğinde sohbetlerin yol arkadaşı... Kalamarın sosu fena değildi ama kendisi feciydi :) Gerçi pembeli abim bize ne zorluklarla buldu buluşturdu, bakmayın balık teknesi olduğuna O'nun da deyimiyle kalamar bulmak zor ki, kolay mı buralarda, ayrıca ikinciyi istesek de yokmuş :))) Sunumu güzel, tadı ne diyim nasıl diyim tatsız tuzsuz peynirimiz ... Gecenin en başarılı lezzetlerinden biri karides... Deniz levreği o kadar taze o kadar lezzetliydi ki geceyi kurtaran birkaç askerden biri gibiydi. O güzel Ahmet Kaya şarkılarını da unutmadan eklemeliyim tabi ki... Evet doğru farkettiniz. Türk kahvesi muhteşem sunumuyla gelmişken tatlıyı pas geçmişiz değil mi ? Bir sorun neden :) 

 Türk kahvesi dedikodusuna başlayalım :) Pembeli abimiz yani işletmenin servisle görevli babası inanılmaz biri. Önce çocuklar için patates kızartması istedik, çoğunluk yanmış geldi dedi ki e burası balıkçı teknesi böyle olur :)) Yanına ketçap istedik geldi ama bu acı dedik, e burda böyle ketçap olur başkası yenmez ki dedi :)) Balıklar geç kaldı diyoruz e mangalda pişiyor beklersiniz tabi mangalda böyle olur ki diyor :))

 Ama en güzel ikisini sona sakladım. Çay içebilir miyiz? Cevap demlersek olur ama demlemek lazım şimdi burası balıkçı teknesi zor olur :)))) Elinde boş kahve fincanı görüyoruz ve e Türk kahvesi içelim o zaman diyoruz, dün yoktu ki acaba var mıdır diyor, elinde ki kahve boşu değil mi diyince de e bir sorayım belki almışlardır, almışlarsa yaparlar diyor :)))))

 E biz de tatlıyı sormadık artık buradan sonra :))) Dönüşte küçük de bir tur attırıp bizi iskeleye bırakıyor genç kaptan... 2tek1çift 100tl. - 125tl...

                                  Kısa...Kısa...

-Haftanın 7 günü 12:00 - 24:00 saatleri arasında açık.

-Kesinlikle havanın sıcaklığından dolayı akşam saatlerinde gelinmeli.

-Bebek arabası ve tekerlekli sandalye kullanımı için müsait değil.

-Kredi kartı geçiyor. Hesabı mutlaka iyi kontrol edin yanlış hesaplamadan dolayı fazla istendi bizden...

-Deniz levreği son dönemde yediğim en taze ve lezzetli balıktı. Ve karides ...

-Otopark sorunu yok.

-Alkol servisi var.

-Servis de servisle görevli pembeli abi de müthiş :) 


                 Manav Mustafa Balık Restaurant

                             Kundu Aksu Antalya

                                 (0536)436 3227


Yorum Gönder

Fikirlerinizi Lütfen Benimle Paylaşın

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak istediğiniz kelimeyi yazın ve Enter'a basın :)