12.06.2017

Şöbiyet Zeki İnal' da Yenir Dediler Geldik

Zeki İnal Gaziantep


en iyi şöbiyetHer seyahat öncesi mutlaka araştırma yaparım. Hatta sıkı bir araştırma yaparım demek daha doğru olur. Vakit kısıtlı olunca, gezecek de çok mekan olunca, bu şekilde zamandan kazanmak şart oluyor...Nerede neyi yiyeceğinizi, neyi içeceğinizi, nereleri görmeniz gerektiğini bilirseniz ve bir de güzel bir rota çıkarabilirseniz, minimum zamanda maksimum fayda sağlarsınız. Tüm bunlar daha fazla baklava, börek ve kebap olarak size geri dönebilir :))


zeki inal

 Gaziantep hakkında da araştırma yaparken, bir çok yer farklı konularda öneriliyordu. Ben de şöyle bir karar aldım. Her yere gidecek, genelde en çok nerenin nesi öneriliyorsa onları yiyecek, böylece bir çok lezzeti de deneyimleme şansını elde edecektim...

 Şöbiyet ile alakalı olarak da kimileri Koçak, kimileri İmam Çağdaş demişti fakat çoğunluk Zeki İnal üzerinde fikir birliği sağlamış görünüyordu. Ben de şöbiyet hakkımı kendilerine saklamaya karar verdim...

zeki inal gaziantep

 Öncelikle şunu belirtmeliyim ki çoğunluk haklıydı. Şöbiyet Zeki İnal' da yenmeliydi ama daha da önemlisi bu şöbiyeti yiyebilmek için saat en geç öğlen 13:00 civarına kadar mekanda olunmalıydı ya da birkaç gün öncesinden sipariş verilmeliydi, yoksa sonuçta avuç yalanabilirdi :)))

Mekan hafta ici 08:30 - 18:00 hafta sonu ise 08:30 - 16:00 saatleri arasında çalışıyor gözüküyor ama siz siz olun öğlene kadar orada olun :)

şöbiyet

 Fıstıklı şöbiyeti, fıstıklı baklavası ve yine fıstıklı kurabiyesi gerçekten çok ama çok lezzetli. Fiyatları biraz yüksek olmakla beraber bu kaymaklı şöbiyet ve diğer ürünler bunu hak ediyor...

baklava


 Gaziantep cidden bir Gastronomi Kenti. Bunu hep duymuştum ama buraya geldiğimde tam olarak kavrayabildim. Yerli turisti geçtim, şehir halkı çılgınlar gibi kebap ve baklava yiyor. Günün 16 - 17 saatini yemek yiyerek, geri kalanını uykuda ertesi gün ne yesek diye geçiriyorlarsa hiç şaşırmam :)) Çoğu yerde akşam üstüne ürün kalmıyor, dükkanlar kapatılıyor. Onlardan birisi de Zeki İnal :))

 Öğlen olmadan iki dilim şöbiyet, iki dilim baklava, iki de kurabiye ve çay söyleyin, keyfini çıkarın :)))

Bir sonraki yazım yediğimiz en bombastik ciğerin adresi Löküs Ciğer olacak. O zamana değin,

Sevgiyle Kalın...

Akyol Mahallesi Atatürk Bulvarı No:38/B

Şahinbey Gaziantep

(0342)231 2069

Bu içerik Sevil Ekşioğlu Yüksel tarafından oluşturulmuştur.İçeriğin izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre suçtur.


Baklavacı Zeki İnal Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yorum Gönder

Fikirlerinizi Lütfen Benimle Paylaşın

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak istediğiniz kelimeyi yazın ve Enter'a basın :)